TBS Józefów | Zmiana opłaty za odpady
16348
post-template-default,single,single-post,postid-16348,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Zmiana opłaty za odpady

Informujemy, że decyzją Rady Miasta Józefowa (uchwała nr 137/VIII/2019 z dn. 29 listopada br.) zmianie ulega stawka opłaty za odpady i od stycznia 2020 r. wynosić będzie:

– 33,86 zł miesięcznie za osobę za selektywny odbiór odpadów

– 100,00 zł miesięcznie za osobę za nieselektywny odbiór odpadów.

 

W najbliższych dniach otrzymacie Państwo pisemne informację od TBS w Józefowie sp. z o.o. dotyczące tej zmiany.

Przypominamy, że od 1 lipca 2019 r. opłata za odbiór i zagospodarowanie odpadów z Józefowa obliczana jest na podstawie ich tonażu. Ilość zbieranych odpadów jest wyraźnie większa, niż wskazywały dane z poprzednich lat. W związku z tym (oraz z powodu wielu innych czynników niezależnych od Miasta) wynagrodzenie firmy odbierającej odpady znacznie przekracza wysokość przychodów z opłat mieszkańców, stąd konieczność kolejnej podwyżki. M.in. dlatego apelujemy – postarajmy się o zmniejszenie ilości odpadów. Wprowadźmy w życie ideę „Nie na marne”: zepsute rzeczy warto naprawiać,  niepotrzebne oddawać innym. Ograniczmy ilość plastików w naszych śmieciach. Zrezygnujmy z jednorazowych przedmiotów na rzecz takich, które mogą być użyte wielokrotnie*.

 

*w ślad za : http://jozefow.pl/page/14,aktualnosci.html?id=2973.Skip to content